środa, 4 lutego 2015

Bananowy song

Gdy odlatują motyle
Wszelkie podobieństwa do osób, zdarzeń, miejsc, które mogą zaistnieć są zupełnie przypadkowe. Hi, hi
Ściąganie, pobieranie, udostępnianie zdjęć i treści – jest nie możliwe – objęte prawem autorskim.
Rozdział 111
˜˜*°°*˜˜
4 lutego
Dalej na diecie;
50 cal truskawki
80 cal x 2 kromki chlebka orkiszowego
Ok. 80 cal masło
200 cal makrela wędzona
120 cal pomarańcza
50 cal jabłko ½
80 cal x 2 kromki chlebka orkiszowego
Ok. 80 cal masło
Tatar 100g – 119 cal, na kanapce ok 12x2 czyli 24 cal.
80 cal banan
50 cal jabłko ½
razem/894 cal/
~~~~~~~
Robię makeup, smaruję buzię jedynym kremem, który toleruje moja twarz - oliwkowy Ziaji. 
Nie piszą, że jest antyalergiczny, ale ja stosuję go od lat - nie mam zmarszczek prawie wcale, jest łagodny i po prostu fajny a moja wrażliwa i delikatna skóra twarzy nie reaguje alergicznie na niego tak jak na inne kosmetyki. 
Później podkład korygujący, czyli fluid w kremie patrzę na twarz i jestem zadowolona.
Nie jest źle, więcej lubię się. Odrobina różu na policzki, biała kredka nad rzęsami w kącikach lekko turkusowa.
Odrobina białego tuszu wzmacniającego i pogrubiającego rzęsy i w końcu wodoodporny czarny tusz.
Wszystkiego po troszku tylko, żeby nadać wyrazu oczom. 
Bardzo delikatny prawie niewidoczny makijaż.
Zaledwie kilka razy w życiu wyszłam bez niego na ulicę.
Tak naprawdę, mężczyzna zupełnie nie zauważyłby go.
Pojadę do sklepu rowerem może po chlebek orkiszowy i po owoce.
Chlebek jest dość daleko w Carrefourze, ale ten chlebek jest najlepszy, bo prawie nie ma glutenu.
Pojechałam, rowerkiem najpierw do Biedronki wypłacić stówkę, tam kupiłam banany/bardzo ważne by jeść banany; ponieważ posiadają dużo wartości odżywczych.
1. Wzmacniają serce
Regularne jedzenie bananów chroni układ krążenia. Owoce są bowiem źródłem potasu, obniżającego ciśnienie tętnicze krwi. Prócz tego zawierają niemal tyle samo pektyn, co jabłka. Dzięki temu mogą obniżać poziom cholesterolu, zapobiegając miażdżycy.
2. Na dobranoc
Koktajl z banana i przegotowanej i zamrożonej wody  - ułatwia zasypianie./Najkorzystniejsza dla naszego zdrowia jest woda strukturyzowana/dzięki Iguniu za przepis/. W przyrodzie występuje w warzywach, owocach, ich sokach a także w roztopionym lodzie.
Wodę strukturyzowaną można kupić, ale najlepiej i najtaniej jest przygotować ją w domu. Zwykłą wodę z kranu gotujemy w garnku najlepiej szklanym i odstawiamy do ostygnięcia. Następnie wkładamy ją do zamrażarki na minimum 2-3 godziny. Po tym czasie wyjmujemy ją i czekamy aż się roztopi.
Taka woda ma właściwości wody strukturyzowanej. Składem nie różni się od wody wewnątrz naszego organizmu. Woda strukturyzowana pomaga z zachowaniu młodego wyglądu. Nawet jedna szklanka takiej wody wypita na czczo poprawia wygląd i samopoczucie/.  Taki drink z bananem jest dobrym źródłem tryptofanu – aminokwasu z którego w organizmie wytwarzana jest serotonina. Wpływa ona na dobre samopoczucie i zapewnia zdrowy, mocny sen.
3. Superpamięć
Dieta bogata w banany wspomaga układ nerwowy. Średni owoc zawiera niemal tyle samo magnezu, co garść orzechów. Pierwiastek ten bierze udział w dostarczaniu energii dla mózgu. Dzięki temu banany poprawiają pamięć i koncentrację.
4. Dla mięsożerców
Wzbogacenie menu w banany ułatwia odkwaszenie organizmu. Owoc zawiera sporo wapnia, potasu i magnezu – składników mineralnych o właściwościach alkalizujących, które neutralizują zakwaszające działanie mięsa, ryb i jajek.
5. Na biegunkę
Dojrzałe owoce (te z ciemnobrązową skórką) mogą być lekiem przy kłopotach trawiennych. Działają bowiem zapierająco, zwalczając biegunki. Zmiksowany miąższ jest ponadto łatwostrawny i nie obciąża podrażnionych jelit przy chorobach przewodu pokarmowego.
6. Na wzmocnienie
Jedzenie przynajmniej jednego banana dziennie odżywia organizm i wspomaga jego regenerację. To nie tylko źródło energii, ale również wielowitaminowa pigułka zalecana rekonwalescentom, a także osobom niedożywionych, np. chorym na anoreksję.
7. Po ćwiczeniach
Bananowa przekąska zjedzona tuż po treningu szybko dodaje sił. Dostarcza cukrów, które są zastrzykiem energii dla mięśni, a także witamin C i E neutralizujących wolne rodniki, które powstają w czasie intensywnego wysiłku fizycznego.
8. Przy zgadze i wrzodach
Banany to skuteczny środek na zgagę. Lekko niedojrzałe, zielonkawe owoce mogą też zapobiegać wrzodom. Ich miąższ zawiera dużo skrobi, która wyścieła błonę śluzową żołądka, chroniąc ją przed uszkodzeniami wywołanymi przez soki trawienne.
Pomarańcze też kupiłam i jabłka i borówki amerykańskie.
Tym razem tatara, bo można go cieniutko rozsmarować na kanapce i z cebulką i pieprzem daje fajny smak. Żółtka jajka nie dodaję, choć nie wiem, czy w porcji tatara z biedronki już go tam nie dodali trzeba sprawdzić, bo wówczas kaloryczność będzie inna.
Kupiłam też za 3.40 flądrę, 4 kawałki, więc na 2 obiadki będzie.
Jeszcze małego kurczaczka za 11 zł. To się równa 8 porcjom mięska niskokalorycznego.
~~~~~~~
Co wybierać, a czego unikać na diecie?
Dietetycy zachęcają, by codziennie jeść razowe pieczywo/ja zachęcam do pieczywa prawie bezglutenowego z maki orkiszowej/, surowe warzywa i owoce, ryby, chude mięso i maślankę.
To samo zdrowie. Mają mnóstwo substancji, które wzmacniają organizm, wspomagają odchudzanie i pomagają zwalczać szkodliwe wolne rodniki, zapobiegając chorobom serca i nowotworom.
Ale uwaga!
~~~~~~~
Wiele produktów powszechnie uznawanych za zdrowe ma też swoje „drugie dno”. W niektórych przypadkach mogą wywoływać lub nasilać dolegliwości.
Tutaj znajdziesz przykłady produktów, które czasami niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie, ponieważ każdemu z nas szkodzi co innego, zrób własną listę żywności, którą źle tolerujesz i staraj się jej unikać, układając codzienne menu.
 Czego unikać na diecie -
Zielony groszek
Plusy: To dobre źródło białka i węglowodanów niezbędnych do pracy mięśni. Groszek powinny więc jeść osoby aktywne.
Minusy: Zawiera sporo puryn, z których powstaje kwas moczowy. To zaś sprzyja atakom dny moczanowej.
Pomidory
Plusy: Dostarczają sporo potasu, który reguluje ilość wody w organizmie i obniża ciśnienie krwi. Po pomidory powinni więc sięgać nadciśnieniowcy.
Minusy: Mają solaninę, która może nasilać dolegliwości przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.
Rzodkiewka
Plusy: Syci, a nie tuczy. Ma zaledwie kilka kalorii, sporo potasu oraz błonnika. Jest więc dobrą przekąską dla dbających o linię.
Minusy: Długo zalega w żołądku, może wywoływać wzdęcia. Pogarsza samopoczucie osób cierpiących na zgagę, kamicę żółciową i zapalenie trzustki.
Ryby
Plusy: Są najlepszym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Te zaś m.in. usprawniają pracę mózgu. Ryby warto więc włączyć do diety uczniów.
Minusy: Po zjedzeniu ryb, zwłaszcza tych wędzonych, w organizmie powstaje bardzo dużo kwasu moczowego, co może nasilać dolegliwości przy dnie moczanowej.
Herbata
Plusy: Jest bogatym źródłem fluoru i działa bakteriobójczo. Może zapobiegać powstawaniu płytki nazębnej i chronić przed próchnicą.
Minusy: Zawiera polifenole – substancje utrudniające przyswajanie żelaza pochodzącego z roślin. Powinny jej więc unikać osoby cierpiące na niedokrwistość.
Wiśnie
Plusy: Mają dużo antocyjanów, które zwalczają szkodliwe wolne rodniki, zapobiegając m.in. rozwojowi nowotworów.
Minusy: Surowe owoce podrażniają błonę śluzową żołądka, co wywołuje wzdęcia i bóle brzucha przy nieżycie żołądka oraz chorobie wrzodowej.
Czerwone wino
Plusy: Wzbogaca dietę w żelazo i kwas foliowy, które zapobiegają anemii, łagodzą objawy stresu i przemęczenia. Minusy: Zawiera kwas szczawiowy, który odkłada się w układzie moczowym. Najlepiej unikać szczawiu przy kamicy szczawianowo-wapniowej i fosforanowo- -wapniowej.
Pijane systematyczne w ilości przekraczającej dwa kieliszki dziennie może wywołać uszkodzenie komórek wątroby i zwiększać ryzyko powstawania kamieni żółciowych.
Maślanka
Plusy: Jest niskokaloryczna, zawiera witaminy z grupy B (przyspieszają metabolizm) oraz kwas mlekowy (wspomaga oczyszczanie organizmu). Dlatego maślankę poleca się w dietach odchudzających.
Minusy: Pobudza wydzielanie soków żołądkowych, może nasilać dolegliwości przy wrzodach i nadkwasocie.
Ogórki
Plusy: Zawierają sporo potasu, wapnia i magnezu (działają odkwaszająco). Wybieraj je, gdy jesz dużo mięsa, żółtych serów i pieczywa (zakwaszających organizm).
Minusy: Są ciężkostrawne, mogą być źle tolerowane przez osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego oraz zgagę.
Mięso
Plusy: Ma sporo pełnowartościowego białka niezbędnego do wzrostu organizmu. Mięsa nie powinno zabraknąć w diecie dzieci.
Minusy: Po jedzeniu powstaje dużo mocznika i kreatyniny, obciążają one nerki i nasilają objawy dny moczanowej.
Pieczywo razowe
Plusy: Ma dużo błonnika utrudniającego przyswajanie tłuszczów i cholesterolu z posiłków. Powinny go wybierać osoby cierpiące na choroby serca i nadciśnienie.
Minusy: Pobudza skurcze żołądka i podrażnia jego błonę śluzową. Najlepiej unikać go przy nadkwasocie, wrzodach, kamicy żółciowej i chorobach wątroby.
Seler
Plusy: Jest dobrym źródłem flawonoidów – substancji o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwutleniających, rozkurczających i moczopędnych. Dlatego po seler powinny sięgać osoby cierpiące na choroby układu moczowego, np. kamicę nerkową.
Minusy: Zawarte w selerze kumaryny mogą wywoływać silne reakcje alergiczne, np. pokrzywkę, zmiany skórne w okolicy ust, a nawet wstrząs anafilaktyczny
                                          Brokuły
Plusy: Mają dużo przeciwutleniaczy (witaminę C, beta-karoten, luteinę) oraz sulforafan i izotiocyjany – substancje, które mogą chronić organizm przed nowotworami żołądka, płuc, jelit i piersi.
Minusy: Zawierają substancje, które mogą utrudniać przyswajanie jodu. Najlepiej unikać ich przy chorobach tarczycy.
Oleje roślinne
Plusy: Zawarta w nich witamina E wspomaga układ odpornościowy, wzmacnia serce i układ krążenia oraz opóźnia starzenie się organizmu.
Minusy: Oleje słonecznikowy, sojowy, kukurydziany mają dużo kwasów omega-6, które sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych i mogą nasilać objawy astmy.
Miód
Plusy: Ma działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, wykrztuśne i uodporniające. Warto po niego sięgać m.in. przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przeziębieniu i grypie.
Minusy: Ma sporo fruktozy i glukozy, które wywołują fermentację w jelitach i mogą nasilać biegunki.
Banany
Plusy: Są lekkostrawne, dostarczają sporo potasu i węglowodanów, które poprawiają nastrój, zwiększając ilość serotoniny – hormonu szczęścia w mózgu.
Minusy: Mają sporo pektyn, które wiążą wodę w jelitach, co może nasilać zaparcia.
Po przeanalizowaniu powyższego, dochodzę do prostego wniosku, że jak się chce być zdrowym najlepiej nic nie jeść i jest szansa, że się schudnie.
Teraz coś dla rozrywki
„Prośba o wyspy szczęśliwe
A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź,
wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj,
ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań,
we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu.

Pokaż mi wody ogromne i wody ciche,
rozmowy gwiazd na gałęziach pozwól mi słyszeć zielonych,
dużo motyli mi pokaż, serca motyli przybliż i przytul,
myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością.”
Konstanty Ildefons Gałczyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za notkę i pozdrawiam

Archiwum bloga